فرق آگهی تبلیغاتی با بنر تبلیغاتی

15 بهمن , 1397


در آگهی تبلیغاتی بطور معمول ۳ قسمت مجزا ولی مرتبط با یکدیگر وجود دارند.
عنوان آگهی، تصویر یا عکس آگهی، توصیفات یا توضیحات اضافی آگهی
عنوان آگهی بخش اجباری، اما عکس و توضیحات معمولا بخش های اختیاری آن را تشکیل می دهند.
در حالیکه در بنر تبلیغاتی قسمتهای فوق بنوعی در یکدیگر ادغام شده و معمولا یک جزء واحد را تشکیل می دهند؛ یعبارتی طوری با یکدیگر در هم آمیخته اند که تفکیک آنها به دشواری صورت می گیرد.
در اینجا از آگهی اینترنتی و بنر اینترنتی سخن می گوییم اما عملا تفاوتی با آگهی غیر اینترنتی و بنر غیر اینترنتی ندارند. تنها در آگهی صوتی است که عنصر دیداری و تصویری حذف شده و جای خود را به عنصر شنیداری می دهد. همچنین در آگهی تلویزیونی بجای تصویر، شاهد مجموعه ای از تصاویر بعنوان فیلم هستیم.
در آگهی صوتی، دو جزء عنوان و توضیحات نیز بصورت شنیداری ارائه می گردند در حالیکه در آگهی تلویزیونی، این دو جزء بصورت شنیداری و بصری ترکیب می شوند.

در آگهی تبلیغاتی اینترنتی، ابتدا در یک وب سایت پذیرنده آگهی اینترنتی مانند آگهی چی ثبت نام نموده و آگهی خود را درج می کنید. در مقابل، درج بنر تبلیغاتی لزوما در یک سایت پذیرنده آگهی تبلیغاتی انجام نمی گیرد و می تواند یک سایت خبری، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و امثال آن باشد.
در آگهی اینترنتی معمولا باید اندازه استانداردی را  جهت ورود عکس، عنوان و توضیحات رعایت کنید. اما در بنر تبلیغاتی معمولا قادر هستید از طیف گسترده تری از اندازه ها و سایزهای متفاوت بهره ببرید.
برخی از اندازه های استاندارد مورد استفاده جهت درج بنر تبلیغاتی اینترنتی بشکل زیر هستند.

     250×300  میزان استفاده بالا
    280×336   بالا
     90×728   بالا
    600×300   رو به رشد
    60×468    رو به کاهش
    60×234    رو به کاهش
    600×120  استفاده معمول
    600×160  استفاده خوب
    90×970   استفاده معمول
    200×200 استفاده معمول
    250×250 استفاده معمول

در یک آگهی اینترنتی، تصویر آگهی قابل کلیک کردن نیست در حالیکه، عنوان آگهی قابل کلیک کردن بوده و شما را به صفحه توضیحات آگهی منتقل می کند.
در حالیکه، در بنر تبلیغاتی، شما قادر هستید روی تصویر بنر که عنصر اصلی بنر می باشد کلیک کنید و معمولا به آدرس اینترنتی که متعلق به آگهی دهنده می باشد منتقل می شوید.

در آگهی اینترنتی شما قادر به تعریف انواع لینک های مورد نظر خود در بخش توضیحات هستید. البته این مورد بطور کامل حتی جهت آگهی رایگان نیز در سایت آگهی چی قابل انجام است اما اکثر سایتها اجازه درج لینک، حتی در آگهی ویژه یا ستاره دار را نیز نمی دهند.
در بنر تبلیغاتی اینترنتی شما می توانید فقط یک لینک را انتخاب کنید که معمولا لینک سایت مورد نظر تبلیغات دهنده است.
در آگهی تبلیغاتی شما قادر هستید بدون داشتن سایت مستقل و مجزا؛ کالای مورد نظر و یا کسب و کار خود را تبلیغ کنید: در حالیکه در بنر تبلیغاتی معمولا یک سایت مقصد جهت توضیحات کامل وجود دارد که تبلیغات دهنده تلاش دارد، بازدید کننده را تشویق نماید که با کلیک روی بنر مزبور به آدرس اینترنتی مورد نظر منتقل شود.

بنر تبلیغاتی یا بنر نمایشی می تواند شامل انواع تصاویر با فرمت های jpg, png, gif یا یک فیلم که توسط کد HTML5 یا Flash ایجاد شده، باشد.
از دیگر ویژگی بنر تبلیغاتی، نمایش نرخ کلیک پذیری یا CTR می باشد که از تقسیم تعداد کاربرانی که روی بنر کلیک کرده اند به تعداد کل نمایش بنر بدست می آید. در حالیکه در آگهی تبلیغاتی منظور از تعداد نمایش همان تعداد کلیک ها می باشد.

اولین بنر تبلیغاتی در ۲۷ اکتبر ۱۹۹۴ در مجله اینترنتی وایر Wired Magazine منتشر گردید. همان گونه که در بالای مقاله ملاحظه می کنید، این بنر عبارت از یک متن ساده است که با کلیک روی آن به کمپین AT&T منتقل می شوید.
عبارت  “Have you ever clicked your mouse right here? You will” بمعنی "تا حالا هیچوقت ماوس را روی اینجا کلیک کردی؟ امتحان کن" . در صفحه حاضر با کلیک روی این بنر به صفحه اصلی آگهی چی منتقل می شوید.

بنر تبلیغاتی معمولا شامل تصاویر ساده یا پویا می باشد. برای ساختن یک بنر تبلیغاتی حرفه ای باید از طراحان متخصص استفاده نمود ولی وب سایتهایی برای طراحی بنر وجود دارند که می توانید بنر خود را با اندکی تلاش ایجاد کنید. از جمله وب سایت آنلاین Bannersnack.com مناسب ایجاد بنر تبلیغاتی است.
ورود به سیستم
فراموشی رمز عبور یادآوری